Уорън Фойгеле отбелязва два гола при 12-та поредна победа на Едмънтън Ойлърс
Global News | 2024-01-19 | 07:35:19

Едмънтън Ойлърс се върнаха след пасив от 2-0 за втори пореден мач, за да победят Сиатъл Кракен с 4-2 в четвъртък вечер на Роджърс Плейс. Ойлърс спечелиха 12 поредни мача.

Kraken продължи напред, когато Eeli Tolvanen победи Stuart Skinner при откъсване по средата на първия. По-малко от четири минути по-късно Джаред Маккан също се озова сам и направи своя 18-и удар за сезона, за да направи 2-0. Ойлърс великодушно отказаха още един пробив на Брандън Танев, но опитът му от бекхенд се провали.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Ойлърс удариха 37 секунди след началото на втората, когато Уорън Фьогеле направи китка чрез Джоуи Дакорд. Четири минути по-късно Леон Драйзайтл направи мощен удар на Дакорд за своя 21-ви. Три минути след това Draisaitl изпрати Foegele сам за втория си мач за вечерта и аванс от 3-2 на Ойлърс.

Кракен отпразнува за кратко изравняващ гол в края на втория, но маркерът на Алекс Уенберг бе извикан при успешно предизвикателство за засада.

При 3:34 до края на третия Яни Гурде беше ударен с петминутен голям за зареждане, след като скочи да провери Матиас Екхолм дълбоко в края на Ойлърс. Зак Хаймън вкара в последвалата пауър игра. Конър МакДейвид асистира в играта, за да удължи поредицата си от точки до 12 мача.

Драйзайтл имаше гол и три асистенции. Скинър направи 25 спасявания.

Ойлърс бяха 2-към-4 при силовата игра и 5-към-5 при дузпата.

Ойлърс, 25-15-1 , ще посети Калгари Флеймс в събота (630 CHED, двубой от 18:30 ч., мач от 20:00 ч.).